Kanabinoidni protokoli
Dopisno (on-line) svetovanje za dopolnilno zdravljenje s kanabinoidi je namenjeno pacientom s težjimi ali kroničnimi boleznimi (rakava obolenja, kronične bolečine, revmatoidna obolenja, nevrološka obolenja…), ki bi želeli dopolniti konvencionalno zdravljenje s kanabinoidno terapijo.
Vse več klientov brez postavljene diagnoze in farmakološkega zdravljenja povprašuje tudi po preventivnem svetovanju, predvsem proti stresu, nespečnosti, sezonskim infekcijam ipd.
Ob svetovanju se individualno preveri primernost uporabe kanabinoidov za obstoječo diagnozo glede na objavljene študije. V znanstveni literaturi se preveri izražanje kanabinoidnih receptorjev na prizadetih organih oz. tkivih ter njihova specifika (CB1, CB2, TRP družina receptorjev). Svetovanje in mnenje nato podamo v zvezi z:
-ustrezno sestavo, odmerki in potmi vnosa kanabinoidov,
-vplivom kanabinoidov na doziranje drugih zdravil (ang. drug-drug interaction), ter
-indikacijami/kontraindikacijami glede na klinično sliko pacienta,
Razširjeni kanabinoidni protokoli
Kadar je to smiselno, svetujemo tudi celostne protokole, ki presegajo zgolj okvire kanabinoidov. Prakticiramo translativno medicino, zato nudimo obravnavo pacienta podprto z najsodobnejšimi znanstvenimi dognanji. Po potrebi takšna obravnava posameznika vključuje tudi študij dostopne znanstvene literature.
S kanabinoidi in ostalimi naravnimi substancami izvajamo kemosensitizacijo pri onkoloških pacientih. To pomeni da izboljšujemo učinkovitost kemoterapevtikov. Na blogu si lahko preberete več o kemosensitizaciji.
Podajamo drugo mnenje
Kot neodvisna klinika imamo možnost podajati mnenje izven trenutno veljavnih doktrin zdravljenja. V skladu z najnovejšimi znanstvenimi dognanji ter najuspešnejšimi doktrinami zdravljenja po svetu, ki so nam poznane, podajamo drugo mnenje in predlagamo učinkovito dopolnilno zdravljenje.
Aktivna spremljava pacienta
Onkološkim bolnikom nudimo tudi aktiven dopisni nadzor zdravljenja, s katerim spremljamo potek zdravljenja, nudimo drugo mnenje ter prilagajamo dopolnilno zdravljenje osnovnemu protokolu. Nudimo proaktivno sodelovanje z lečečimi onkologi oz. drugimi specialisti.
Pediatrični nevrološki pacienti se lahko obrnejo na prof. dr. Davida Neubauerja, ki deluje v okviru Pediatrične klinike UKC Ljubljana. Paciente obravnava pro bono.
Naročanje pacientov
Za kakovostno obravnavo potrebujemo sledeče:
- Anamnezo pacienta, to je opis težav in simptomov
- Osnovno zdravstveno dokumentacijo oz izvide
- Seznam zdravil in prehranskih dodatkov
- Telefonsko številko pacienta oz. pooblaščenega svojca
Potrebne informacije pošljete na naslov info@cannabinoid-clinic.com.
Kanabinoidi v slovenski medicini
Kanabinoidi se v Sloveniji v medicini uporabljajo od leta 2014 (NIJZ). Zdravnikom zaradi pomanjkanja strokovne podpore s strani pristojnih inštitucij ni na voljo sistematično izobraževanje. Velika večina se jih zato še vedno ne odloča za zdravljenje s kanabinoidi, posledično pa so mnogi pacienti prikrajšani za dodatne možnosti zdravljenja, ki so jim v skladu z zakonodajo na voljo.
V Sloveniji zdravljenje s kanabinoidi ni predvideno kot prioritetna možnost zdravljenja. V konvencionalni medicini so kanabinoidi indicirani (se predpisujejo) kot dodatna terapija (ang. add-on therapy), ki izboljšuje učinkovitost konvencionalnih zdravil ali pa takrat, ko se ostale terapije niso izkazale za dovolj učinkovite.
Mednarodni inštitut za kanabinoide ICANNA
Klinika je strokovno vodena s strani Mednarodnega inštituta za kanabinoide ICANNA. Inštitut je neprofitna in nevladna institucija, ki je plod sodelovanja partnerjev iz Slovenije, Nemčije in Avstrije. Kot interdisciplinarna organizacija združuje številne strokovnjake, raziskovalce in znanstvenike iz različnih držav.
Namen Inštituta je čezmejno delovanje na področju kanabinoidov. Inštitut dosega svoj namen z izvajanjem raziskovanja, razvoja, analiziranja, izobraževanja, usposabljanja, svetovanja, spremljanja, objavljanja, osveščanja, podajo strokovnih mnenj oz. stališč ipd.